+90 352 221 17 40

LOGO TASARIMI

Anasayfa / Logo Tasarımı

ANASAYFA
REFERANSLARIMIZ
HİZMETLERİMİZ
BLOG
İLETİŞİM BİLGİLERİ

LOGO TASARIMI HİZMETİLogo Tasarımı, şirketlerin kimliğini yansıtma konusunda önemli bir husus özelliği taşımaktadır. Bu sebep ile logo, bir şirketin vizyon sistemi ve gelişimi tarafından oldukça önem taşımaktadır. Günümüz şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda şirketlerin sayısının gün geçtikçe arttığını gözlemleyebiliriz. Bu duruma paralel olarak logo tasarımına verilen önem de artış göstermektedir. Çünkü modern olan şirketler; bu vakitte misyon yanında vizyonun, yani dış görünümün de önemli olduğunun farkına varmışlardır. Bu sebepledir ki, görsellik açısından en iyisini hedeflemekte olan şirketler öncelikli olarak logo tasarımı üzerinde yoğunluk göstermektedir.

Logo tasarımı, şirket kimliğini üstlenmesi açısından başlangıç düzey ile yapılması gereken bir sembolizedir. Bunun sebebi, şirketin yapmakta olduğu her işin bundan sonra o logo ile birlikte anılmasından kaynaklanmaktadır.

Logolar için günümüzde birçok şirket mevcudiyet göstermektedir. Bu şirketler müşteri ihtiyaçlarına ve aynı zamanda şirketlerin hedeflerine uygunluk göstermekte olan amaçlarını baz alarak logo hazırlığı yapmaktadırlar. Gelişen ve sürekli olarak gelişim gösteren bilgisayar teknolojisinin beraberinde getirmiş olduğu grafik tasarımı ile artık günümüzde çok daha görsel logo tasarımı yapmak gayet mümkündür.

Logo Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Günümüzü merkeze aldığımızda çokça logo firması bulunmaktadır. Fakat bu firmalar yeterli tecrübeye sahip olmadıkları sebebi ile logo tasarımı mevzu bahis olunca yetersizlik kaydetmektedir. Şirketlerin veyahut sitelerin ihtiyaçlarını tam analiz edemediklerinden, işlerinde titiz çalışma gösteremediklerinden kaynaklı olarak yeterli özelliklerde logo tasarlamakta zorlanmaktadırlar. Bir logo tasarımı yapılırken öncelikli olarak şirketin misyonu göz önünde bulundurulmalı, asla göz ardı edilmemelidir. Firmanın ne iş yapmakta olduğu iyice araştırmalıdır. Bu yönde logo için kullanılması gerekli olan öğeler belirlenmelidir.

Logo Nedir?

Gelişim göstermekte olan tasarım teknolojileri ile kavramsal sözcükler artık birbiri ile karıştırılmaktadır. Öyledir ki birden fazla sitede logo adı altında sunumu yapılmakta olan ikon setleri ile karşı karşıya kalır olduk. Logonun ne olduğunu anlamak, analizini iyi bir şekilde yapmak önem arz eden bir noktadır. Fakat logonun anlamını öğrenmeden evvel logo ile benzerlik gösteren terimlerin anlamını bilmekte yarar olacaktır.

Reklam panolar bir ürünü, siteyi veyahut içeriği tanıtmak için sitelerde yer verilmiş olan görsellerdir. Reklamcılık sektöründe gereklilik teşkil eden reklam panoları, renkli yapıları ile ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Tıklama oranını da dolaylı yol ile arttırmaktadır.

İkon setleri ise simgeler ya da estetik görünüme sahip olan semboller olarak tanımlanabilmektedir. Bunlar genel olarak objelerin sembolü niteliğindedir. Logolarda obje olarak kullanılabilirler. Eklendikleri içeriklere görsellik katmakta, estetiği had safhaya taşıma imkanını yaratabilmektedirler. Genel anlamda ücretsiz dağıtılmaktadır. Fakat ücretli ve telif hakkı içerenler vardır.

Yukarıda bahsini yapmış olduğumuz iki kavram logo ile karıştırılmaktadır. Fakat ikisini ayrı ayrı ele alıp analizini iyi bir şekilde yaptığımız taktirde ikisinin de logodan tamamen farklı olduğunu fark edeceğizdir. Bu ikonlar yalnızca logo içerisinde sadece bir obje olarak kullanılabilirler. Fakat reklam panolarının logolar ile hiçbir bağı yoktur. Birçok tecrübe yetersizliği olan genç, hazırladıkları reklam panolarını logo adı altında yayınlamaktadır. Bu durum logonun isminin ve özellikle de içeriklerinin yozlaşmasına sebebiyet vermektedir. Çünkü logolar, reklam panoları gibi bir ürüne odaklanıp onu tanıtmazlar. Aksi halde geneli kapsamakta olup imza görünümü alırlar. Logonun yozlaşmaması için anlamına ve içeriğine en iyi şekilde hakim olmak gerekmektedir. Bilgisiz bir şekilde bir işe giriştiğinizde o işten daha bilgisiz bir şekilde çıkabilirsiniz.